Szukaj na stronie: Wybierz język:


LEKI BEZ RECEPTYLaktomag B6

Duża dawka chelatowanego magnezu z witaminą B6.


Laktomag

Magnez w postaci uwodnionego chelatu organicznego.


Beta Karoten - Chance

Bezpieczne słońce w tabletkach przez cały rok.

LAKTOMAG


Laktomag zawiera magnez w postaci uwodnionego chelatu organicznego (wodoroasparaginianu magnezu), charakteryzującego się bardzo wysoką przyswajalnością przez organizm. Laktomag nie zawiera witaminy B6, jest więc przeznaczony dla osób, które nie chcą lub nie mogą przyjmować dawek witaminy B6. Lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów, nie zanotowano żadnych działań niepożądanych.

Laktomag jest lekiem, a nie suplementem diety. Oznacza to, że w każdej serii leku Laktomag kontrolowana jest zawartość magnezu, jego uwalnianie oraz czystość mikrobiologiczna. Jedna tabletka zawiera aż 1000 mg wodoroasparaginianu magnezu, jest więc odpowiednio duża, jednakże tabletkę można łatwo przepołowić, rozkruszyć lub rozgnieść.

Tabletka jest niepowlekana, nie posiada zatem dodatkowych, niepotrzebnych otoczek. Nie zawiera też zbędnych dodatków często stosowanych w suplementach diety. Tabletki umieszczone są w łatwym do recyklingu słoiczku, a nie w obciążających środowisko blistrze.

Laktomag jest ekonomicznym produktem, pomimo że cena tego leku jest wyższa niż tanich suplementów diety. Jest bowiem lekiem zawierającym 1000 mg wodoroasparaginianu magnezu oraz ma wysoką przyswajalność substancji czynnej. Laktomag dostępny jest bez recepty w aptekach oraz sklepach zielarsko-medycznych.

Skład

Jedna tabletka zawiera: substancja czynna: wodoroasparaginian magnezu 1000 mg (70 mg jonów Mg2+); substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, powidon, krzemionka koloidalna, aspartam, aromat bananowy.


Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 10 roku życia, jeżeli lekarz nie przepisze inaczej, 3 razy dziennie jedna tabletka. Lek należy popić wodą. Młodsze dzieci wg wskazań lekarza. Uwaga: ze względu na postać (tabletki) nie stosować u małych dzieci.


Wskazania do stosowania

Profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu oraz uzupełnianie stwierdzonego niedoboru. Między innymi uzupełniająco w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu, długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmolityczną u chorych na cukrzycę w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek, hipermagnezemia, znaczne niedociśnienie tętnicze, zwolniona akcja serca poniżej 50 uderzeń na minutę, myasthenia gravis, choroba Parkinsona leczona lewodopą bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy.


Ostrzeżenia

Podczas stosowania doustnych preparatów tetracyklin należy zachować trzygodzinną przerwę pomiędzy podaniem antybiotyku, a lekiem Laktomag z powodu zmniejszenia wchłaniania tetracyklin z przewodu pokarmowego. Lek zawiera aspartam – źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.


Podmiot odpowiedzialny

Chance Zakład Farmaceutyczny Jerzy Jaworski, Maria Jaworska Spółka Jawna , Pieńków 11, 05-152 Czosnów.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.